Проект загальних правил для учнів Горенської ЗОШ І-ІІІ ступенів ( для обговорення)

Загальні правила поведінки учнів

1. Загальні правила поведінки учнів

1.1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. У школі дотримується правил ввічливості.

1.2. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини, спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики та речі, що не використовуються у навчально-виховному процесі.

1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4.Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків. Готує робоче місце до початку уроку. На столі не повинно бути зайвих предметів.

1.5. Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так чужого майна.

1.8.Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків так і під час перерв.

2.Поведінка на заняттях:

2.1. При вході педагога в клас учнів стають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник (щоденник повинен перебувати на парті). Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно.

2.3 Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику. Після кожного зауваження у щоденнику батьки ставлять підпис засвідчуючи, що ознайомлені із записом.

2.4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, поставити запитання чи вчинити якусь іншу дію, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.5.Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

2.5.Забороняється використовувати знаряддя, інструменти, речі, предмети, які не задіяні на даному занятті

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1. До початку уроку учень повинен:

прибути до класу і підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви учні зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу для провітрювання;

- рухаючись триматися правої сторони;

- підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;

- допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

- у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

- бігати в приміщеннях школи;

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

- вживати непристойні слова і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;

- палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої, наркотичні та психотропні речовини, харчуватися напівфабрикатами, вживати некорисну чи сумнівної якості їжу.

Правила користування мобільним телефоном:

4.1.Прийшовши до школи учень телефонує батькам повідомляючи, що він у школі.

4.2.Виходячи із школи повідомляє батьків, що він вийшов із школи.

4.3.Через певний проміжок часу батьки перевіряють чи з’явилась дитина додому.

4.4.У школі мобільний телефон використовується учнями тільки з дозволу вчителя.

Кiлькiсть переглядiв: 119